Hybrydy krok po kroku – jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

14 stycznia 2019, Administrator

Jak zrobić hybrydy krok po kroku? Poradnik

Lakiery hybrydowe w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności i nadal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kobiet. O tym, że hybrydy na paznokciach są tak rozchwytywane przez kobiety, świadczy głównie trwałość, wysoka odporność na odpryski i zadrapania, a także piękno hybrydowego manicure. Wielu producentów lakierów hybrydowych w swojej ofercie posiada całe zestawy startowe, pozwalające na robienie hybrydy w domowym zaciszu. Jednak jak zrobić hybrydy w domu? Jak przebiega cały proces nakładania lakierów hybrydowych i jak przygotować paznokcie do hybryd? W tym poradniku przedstawimy proces nakładania hybrydy krok po kroku!

Manicure hybrydowy

Każda kobieta, która dba o swój wygląd i chce pięknie prezentować się w każdych okolicznościach, powinna przykładać wagę do swoich dłoni. Nie od dziś wiadomo, że gładkie i zadbane dłonie są naszą wizytówką i dlatego dbanie o nie jest tak ważne. Aby jednak dłonie wyglądały schludnie, niezbędny będzie dobrze zrobiony manicure. Doskonałym rozwiązaniem będzie manicure hybrydowy, który możemy zrobić zarówno u kosmetyczki, jak i we własnym domu.

Jeśli decydujemy się na zrobienie paznokci hybrydowych w domu, powinnyśmy dowiedzieć się, co jest potrzebne do hybrydy i jak zrobić hybrydę, by była trwała i piękna. Warto wspomnieć, że dobrze zrobione paznokcie hybrydowe utrzymują się przez 2, do nawet 3. tygodni!

Co jest potrzebne do zrobienia hybrydy w domu?

Aby dobrze zrobić paznokcie hybrydowe w domu, niezbędne będą:

 • pilnik do nadania paznokciom kształtu, najlepiej o gradacji 180/240,
 • cążki/ wycinacz do skórek,
 • radełko lub patyczki drewniane do cofnięcia skórek,
 • waciki bezpyłowe,
 • blok polerski do matowienia płytki paznokcia,
 • cleaner do odtłuszczenia płytki paznokcia i lakieru hybrydowego,
 • bazę,
 • lakier hybrydowy,
 • top,
 • lampę UV lub LED.

 

Hybrydy krok po kroku

Jeśli posiadamy już cały zestaw do robienia hybryd w domu, bez przeszkód możemy przystąpić do pracy. Poniżej przedstawiamy cały proces wykonania hybrydowego manicure w domowych warunkach.

1. Przygotowanie paznokci do hybrydy

Manicure hybrydowy należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania paznokci. Pierwszym krokiem w całym procesie nakładania hybrydy, jest nadanie pożądanego kształtu naszym paznokciom. Paznokcie pod hybrydę możemy wypiłować w kształt migdałka, zrobić paznokcie okrągłe, owalne lub kwadratowe – to jaki kształt wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań.

W tym kroku należy także usunąć skórki za pomocą cążków lub specjalnego wycinacza i cofnąć je za pomocą radełka lub drewnianych patyczków. Odpowiednie przygotowanie skórek jest bardzo ważne, gdyż wycięte i odpowiednio cofnięte skórki nie będą przeszkadzały podczas malowania paznokci hybrydą. Jak wiadomo, zalane lakierem skórki nie wyglądają estetycznie.

2. Matowienie i odtłuszczanie

W kolejnym kroku wypiłowane paznokcie należy zmatowić za pomocą bloku polerskiego. Zmatowione paznokcie sprawią, że baza będzie lepiej przylegała do płytki, a co za tym idzie – hybrydy będą bardziej trwałe.

Zmatowioną płytkę następnie należy odpowiednio odtłuścić. Płytkę odtłuszczamy cleanerem zaaplikowanym na bezpyłowym waciku. Płytki powinny być dobrze odtłuszczone, aby lakier hybrydowy dobrze i długo trzymał na paznokciach. Nieprawidłowo odtłuszczone paznokcie sprawią, że lakier hybrydowy zacznie szybko odpryskiwać i odpadać. Podczas odtłuszczania i matowienia paznokci należy pamiętać o krawędziach paznokci.

3. Baza – jak malować i jak długo utwardzać?

Gdy mamy już odpowiednio przygotowane paznokcie, możemy zabierać się za malowanie. Na pierwszy ogień idzie baza – na odtłuszczoną płytkę paznokcia nakładamy cienką warstwę bazy do hybryd (base), nie zapominając o krawędziach paznokci i nie malując po skórkach. Bazę pod hybrydę należy utwardzić pod lampą LED lub UV przez 30-60 sekund, w zależności od mocy i rodzaju lampy oraz od zaleceń producenta bazy.

4. Lakier hybrydowy – czyli podstawa hybrydowych paznokci

Po nałożeniu i utwardzeniu bazy możemy zabrać się za malowanie właściwe, czyli za nakładanie lakier hybrydowego. Pamiętajmy, że zawsze należy nakładać bardzo cieniutką warstwę hybrydy! Jeśli na płytkę nałożymy zbyt dużą ilość lakieru hybrydowego, to z pewnością rozleje się on na skórki, co w efekcie będzie wyglądało mało estetycznie, a cała hybryda nie będzie trwała.

Warto pamiętać, że malując kilka warstw lakieru hybrydowego, każdą z nich musimy utwardzić. W zależności od pigmentacji lakieru, producenta i rodzaju lampy, hybrydy utwardzamy przez 30-60 sekund.

5. Top – czyli ostatnia prosta!

Kiedy już uzyskaliśmy wymarzony kolor na paznokciach, całą stylizację musimy dopełnić topem. Zadaniem topu jest zabezpieczenie lakieru przed zadrapaniami i uszkodzeniami, a także nadanie ostatecznego wyglądu paznokciom hybrydowym. Do wyboru mamy bowiem topy matujące, jak i topy tradycyjne, które nadają połysku naszej hybrydzie. To, jaki top do hybrydy wybierzemy, zależy w głównej mierze od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Podobnie jak w przypadku bazy i lakieru hybrydowego, topu również nakładamy cienką warstwę i także utwardzamy pod lampą UV lub LED.

6. Odtłuszczanie i dopieszczanie!

Ostatnim krokiem w robieniu hybrydy, jest ponowne użycie cleanera, czyli tak zwane odtłuszczenie lakieru hybrydowego. Odtłuszczenie hybrydy ma na celu usunięcie z paznokci warstwy dyspersyjnej (cienka, klejąca warstwa wierzchnia) – bardzo ważne jest użycie wacika bezpyłowego!

Po zakończonej hybrydzie, należy „dopieścić” nasze dłonie. Po każdym hybrydowym manicure bardzo ważne jest odpowiednie zadbanie o skórki – po nałożeniu hybrydy należy nawilżyć i odżywić skórki specjalnymi odżywkami witaminowymi.

Hybryda w domu – „Nie taki diabeł straszny, jak go MALUJĄ!”

Mogłoby się wydawać, że zrobienie hybrydy w domu będzie bardziej skomplikowane, jednak jak się okazuje – czynność ta nie należy do najbardziej skomplikowanych. Gwarantujemy, że z naszym poradnikiem „Hybrydy krok po kroku” Twoje stylizacje będą trwałe i piękne. Pamiętaj także, że „Trening czyni mistrza” i nie wszystko udaje się idealnie za pierwszym razem!

Komentarze

Hybrydy krok po kroku – jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

 • Joanna 29 stycznia 2019

  Chyba czas zakupić własną lampę LED, bo z tego co widzę nie jest to takie trudne jak by się wydawało 😀 A ciągłe chodzenie do kosmetyczki zabiera za dużo czasu, no i nie jest takie tanie 😀

DODAJ KOMENTARZ

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.