Jak zdjąć hybrydę? Zdejmowanie lakieru hybrydowego krok po kroku!

28 stycznia 2019, Administrator

Jak usunąć lakier hybrydowy? Poradnik

Nie od dziś wiadomo, że lakiery hybrydowe w ostatnim czasie są na pierwszym miejscu jeśli chodzi o manicure. Hybrydowy manicure słynie nie tylko z pięknego wyglądu, ale także ze swojej trwałości i odporności na odpryski i zarysowania. Jednak jak zdjąć hybrydę, by nie zniszczyć płytki paznokcia? Jakie są sposoby na zdjęcie hybrydowego manicure? W tym poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat zdejmowania hybryd!

Zdejmowanie hybryd w salonie kosmetycznym

Jednym ze sposobów zdejmowania hybrydy, jest pójście do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Stylistka paznokci może usunąć lakier hybrydowy za pomocą specjalnych wacików nasączonych płynem do zdejmowania hybryd lub za pomocą frezarki.

Zdejmowanie hybrydy za pomocą wacików, odbywa się w sposób podobny do tego, jaki możemy zastosować w domowym zdejmowaniu hybryd. Stylistka paznokci najpierw spoleruje wierzchnią warstwę lakieru za pomocą kostki polerskiej, a następnie przystąpi do dalszego procesu zdejmowania hybryd. Kosmetyczka dysponuje specjalnymi wacikami nasączonymi substancją rozpuszczającą lakier hybrydowy, które nakłada na paznokcie. Po około 10 minutach stylistka zdejmie waciki z paznokci i usunie resztki lakieru za pomocą specjalnego kopytka do zsuwania hybrydy z paznokci.

Drugim sposobem na usunięcie lakieru hybrydowego z paznokci, jest użycie frezarki o specjalnej końcówce. Stylistka w delikatny sposób spiłuje warstwę lakieru hybrydowego z naszych paznokci.

Bez względu na to, jaką metodą stylistka zdejmie nasze hybrydy, z pewnością nałoży na nasze paznokcie i skórki specjalną oliwkę do paznokci, która odżywi płytkę po manicure hybrydowym. Warto pamiętać, że zdjęcie hybrydy w profesjonalnym salonie kosmetycznym niweluje ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia, gdyż cały proces wykonywany jest przez profesjonalistkę.

Ściąganie hybrydy w domu – krok po kroku

Oprócz zdjęcia lakieru hybrydowego w profesjonalnym salonie, możemy zdecydować się na zdjęcie hybrydy w domu. Jednak jak zdjąć hybrydę w domu, by nie uszkodzić płytki paznokcia? Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, jak zdjąć hybrydę w domu krok po kroku i jak zabezpieczyć paznokcie po zabiegu ściągania lakieru hybrydowego.

Ściąganie lakieru hybrydowego w domu – co jest potrzebne?

Aby przystąpić do procesu usunięcia z paznokci lakieru hybrydowego w domu, musimy wyposażyć się w:

  • blok polerski,
  • aceton do usuwania lakierów hybrydowych,
  • zwykłe waciki do demakijażu,
  • folię aluminiową,
  • kopytko do zdejmowania hybryd.

Warto wspomnieć, że topowi producenci lakierów hybrydowych w swojej ofercie posiadają specjalne folie do usuwania hybryd z paznokci. Tego typu folie mają przyklejony wacik, dzięki czemu całość dokładnie przylega do paznokcia i nie przesuwa się.

Jak zdjąć hybrydę w domu – krok po kroku

Jeśli posiadamy już wszystkie niezbędne akcesoria do usuwania hybryd w domu, możemy przystąpić do zdejmowania hybrydowego manicure.

  1. Polerka/zmatowienie

W pierwszej kolejności należy dokładnie spolerować paznokcie za pomocą bloku polerskiego. Zmatowienie wierzchniej warstwy lakieru umożliwi szybsze działanie acetonu.

  1. Aceton

Drugim krokiem tuż po zmatowieniu, jest rozpuszczenie hybryd acetonem. W tym celu można wykorzystać waciki do demakijażu i folię aluminiową. Przed przystąpieniem do nasączania, należy odpowiednio przygotować sobie akcesoria.

Aby zawijanie było łatwiejsze, waciki można przeciąć na pół. Folię porwać na kwadraty o wielkości co najmniej 5×5 cm. Z tak przygotowanymi akcesoriami można przystąpić do ściągania hybrydy.

Waciki nasączyć acetonem i przykładać do płytki paznokcia. Szczelnie zawinąć folią aluminiową i pozostawić na paznokciach około 10-15 minut.

  1. Usunięcie lakieru hybrydowego

Po upływie określonego czasu, z paznokci ściągnąć folię i waciki. Lakier hybrydowy powinien sam, widocznie odchodzić od paznokci. Aby w całości pozbyć się hybryd z paznokci, wystarczy zdjąć resztę lakieru za pomocą kopytka do hybryd.

Warto pamiętać, że lakieru nie należy odrywać od paznokci na siłę, gdyż może dojść do uszkodzenia płytki paznokcia. W takim przypadku należy jeszcze na chwilę przyłożyć nasączony acetonem wacik lub po prostu spolerować resztę papieru blokiem polerskim.

Dodatkowo warto wspomnieć, że zbyt intensywne używanie metalowych akcesoriów (np. kopytka) może trwale uszkodzić płytkę paznokcia!

  1. Odżywienie

Gdy już pozbędziemy się lakieru hybrydowego z paznokci, możemy przystąpić do odżywienia płytki. Odpowiednie nawilżenie skórek i płytki paznokcia jest bardzo ważne, gdyż pozwala szybciej zregenerować się paznokciom po działaniu acetonu i po manicure hybrydowym. Do odżywienia wystarczy specjalna oliwka natłuszczająca do skórek i paznokci. Warto o to zadbać, gdyż dobrze natłuszczone skórki rzadziej wymagają usunięcia, a paznokcie nie łamią się i nie rozdwajają.

 

Paznokcie po zdjęciu hybrydy

Wiele z nas martwi się o to, jak będą wyglądały paznokcie po hybrydzie i często jest to głównym powodem do rezygnacji z hybrydowego manicure. Warto jednak pamiętać, że dobrze wykonany i dobrze zdjęty z paznokci lakier hybrydowy nie niszczy płytki paznokcia.

Po zdjęciu hybrydy na płytce paznokcia widoczna będzie cieniutka, przeźroczysta warstwa. Nie ma się jednak czym martwić – jest to pozostałość po bazie, która nie jest inwazyjna. Delikatna, lekko chropowata warstwa bazy po hybrydzie jest praktycznie niewidoczna i nie należy jej usuwać na siłę!

Po zdjęciu hybrydy warto zadbać o odpowiednie natłuszczenie skórek i paznokci, w którym pomoże specjalna oliwka do paznokci. Po manicure hybrydowym dobrym rozwiązaniem będzie nałożenie na paznokcie odżywki do paznokci.

Komentarze

Jak zdjąć hybrydę? Zdejmowanie lakieru hybrydowego krok po kroku!

DODAJ KOMENTARZ

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.